Milenyum Bilgisayar olarak müşterilerimizin server ihtiyaçlarını giderebilmek adına, satış öncesinde ücretsiz olarak donanım danışmanlığı vermekteyiz.


Bu süreç sonucunda tarafımızdan hazırlanıp teslim edilen analiz raporu içerisinde, fiyat teklifimizde yer alan her kalemin tercih sebebi, gerekçeleri yer almaktadır.
Raporun bir diğer konusu ise ikamesi bulunan ürünlerde diğer alternatiflerin fiyatları ve tercih edilmesi durumunda yaşanacak performans artışı ve ya düşüşü ile ilgili bilgiler verilmektedir.
İşletmelerde veri merkezli bir yazılım (ticari program, personel takip sistemleri vs…) kullanılıyor ise Sunucu ihtiyacı doğmaktadır. Beşten fazla bilgisayarın kullanıldığı işletmelerde hemen hemen her firma server ihtiyacını kuvvetli bir günlük bilgisayar kullanarak giderir.

Bu çözümün teoride bir zararı olmasa da pratikte gerek veri güvenliği gerekse sunucunun hizmet verdiği yazılımların performansı açısından ciddi eksileri vardır.
Sıradan bilgisayarlarda günlük kullanım ihtiyaçları gereği en azından yüksek kalite video izlemenizi sağlayacak, web site ve programların grafiksel ara yüzlerini destekleyecek özelliklerle donatılırken sunucu bilgisayarlar görüntüleme yapmaktan ziyade istemci bilgisayarlara hızlı yanıt vermek üzere tasarlanır. Dolayısı ile aynı maliyetle temin edeceğiniz bir sunucu bilgisayar kesinlikle günlük bilgisayardan yüksek performans elde etmenizi sağlayacaktır.

Server Bilgisayarlar gerek donanım gerek yazılım olarak kapatılmadan günler haftalar boyunca çalışması için tasarlanmış cihazlardır. Eğer 7/24 hizmet vermesi gereken bir bilgisayara ihtiyacınız varsa server ihtiyacınız kaçınılmazdır.
Milenyum Bilgisayar yalnızca satış öncesinde değil, satış sonrasında da bakım anlaşmaları ile müşterilerine verdiği desteği sürdürmektedir.